Do festivalového dění se zapojí i studenti audiovize

Zábavný i poučný program pro děti, zdravotnické hlídky v ulicích, guest servis pro festivalové hosty. Nejen to mají na starost studenti Univerzity Tomáše Bati v průběhu 59. ročníku Zlín film festivalu (ZFF) – Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, kterým město ožije ve dnech 24. 5. – 1. 6. 2019. Stejně jako v minulých letech je univerzita významným partnerem filmového svátku.

příprava na živé vysílání

Univerzita spolupracuje s filmovým festivalem dlouhodobě, od svého vzniku. „Je to pro nás každoročně skvělá příležitost, jak univerzitu představit široké veřejnosti z celé České republiky i ze zahraničí,“ uvedla kancléřka Andrea Kadlčíková. Letos je UTB hlavním partnerem odborného programu Zlín film Industry, který je otevřen jak filmovým profesionálům, tak zájemcům o film. Řada festivalových aktivit se koná přímo v prostorách UTB a o jejich organizaci se starají vysokoškoláci napříč fakultami. Tradičně uspořádají i konferenci o filmovém marketingu Duhová kulička a ocení nejlepší mezinárodní studentské filmy v soutěži Zlínský pes.

Studenti Fakulty multimediálních komunikací , Ateliéru audiovizuální tvorba chystají denně  interaktivní expozici Film Lab v atriu budovy Univerzitního centra (U13), v níž představí nové digitální technologie pro zpracování obrazu a zvuku, využívané při natáčení filmů, v reklamě a další audiovizuální produkci.

Film Lab mohou malí i velcí návštěvníci navštívit vždy od 9 do 17 hodin. Dozvíte se, jak funguje virtuální TV studio, jaké jsou nové produkční IP video technologie, jak funguje internetová televize,  jakým způsobem probíhá zvuková postprodukce, které objektivy používat s novými 4k kamerami a co obnáší digitální zpracování 4k obrazu, případně – jak vypadá 4k postprodukční obrazové pracoviště.

Živé online vysílání sledujte zde.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *